Co na blechy u psa babské rady

Babské rady jsou často zdrojem moudrosti a osvědčených postupů, pokud jde o péči o naše domácí mazlíčky. Pokud se váš pes potýká s blechami, můžete se obrátit na tradiční metody, které mohou být účinné a šetrné k vašemu psímu kamarádovi.

Ovocné octy

Jednou z babských rad je použití ovocných octů k odstranění blech. Smíchejte stejné množství vody a jablečného octa do rozprašovače a aplikujte toto řešení na srst vašeho psa. Octová vůně odpuzuje blechy a pomáhá zmírnit svědění způsobené jejich štípnutím.

Česnek a droždí

Česnek má repelentní účinky na blechy, a proto můžete přidat čerstvě nasekaný česnek do jídla vašeho psa. Doporučuje se též přidání pivovarského droždí do psí stravy, protože blechy se nechtějí usadit na psech, kteří konzumují potraviny obsahující tuto látku.

Eterické oleje

Některé éterické oleje, jako je levandule, citronela nebo eukalyptus, mají odstrašující účinky na blechy. Můžete přidat několik kapek těchto olejů do vody a použít je jako sprej na srst vašeho psa. Nejenže to bude vonět příjemně, ale také pomůže chránit vašeho psa před blechami.

Kokosový olej

Kokosový olej má antibakteriální a antifungální vlastnosti, které mohou pomoci zbavit se blech a zlepšit stav pokožky vašeho psa. Naneste malé množství kokosového oleje na ruce a vmasírujte ho do srsti vašeho psa. Tento postup můžete opakovat každý týden pro prevenci blech.

Pravidelné čištění prostředí

Aby se zabránilo opětovnému infikování vašeho psa blechami, je důležité pravidelně čistit jeho okolí. Pravidelně vysávejte podlahy, umývejte jeho pelíšek a postel a pracujte s čistým prostředím, ve kterém blechy nemají příležitost rozmnožovat se.

Výhody babských rad

Babské rady jsou osvědčené postupy, které se předávají z generace na generaci. Jsou často šetrné k životnímu prostředí a k vašemu mazlíčkovi, a mohou poskytnout účinné řešení problému s blechami bez nutnosti použití agresivních chemikálií.

Tyto babské rady mohou být užitečným doplňkem k veterinární léčbě a prevenci blech u vašeho psa. Pokud se vám zdá, že váš pes trpí blechami, je vždy nejlepší konzultovat s veterinářem, který vám může poskytnout nejlepší doporučení pro léčbu a prevenci této nepříjemné situace.

Přírodní bylinné odvary

Využití bylinných odvarů může být další alternativou při boji s blechami u psů. Například odvar z kopřiv, šalvěje nebo mátového listí může mít odstrašující účinky na blechy a pomoci udržet psa blechy vzdálené.

Jak připravit bylinný odvar:

1. Nasypte 2-3 lžíce suchých bylin do hrnce s 1 litrem vody.

2. Přiveďte k varu a nechte vařit 5-10 minut.

3. Nechte odvar vychladnout a sceďte ho.

4. Aplikujte odvar na srst vašeho psa pomocí spreje nebo láhve s rozprašovačem.

Bylina Účinky
Kopřiva Odstrašuje blechy a má protizánětlivé účinky.
Šalvěj Pomáhá odolávat infekcím a má antiseptické vlastnosti.
Mátové listí Má osvěžující vůni a odstraňuje nepříjemné zápachy.

Profesionální ošetření u veterináře

Je-li infestace blechami vašeho psa závažná nebo trvá-li déle než očekávané, je nezbytné vyhledat pomoc u veterináře. Veterinář může doporučit specifické léky a ošetření, které jsou účinné a bezpečné pro vašeho psa, a poskytnout individuální plán prevence proti blechám.

Nejčastěji kladené otázky

  • Je bezpečné používat bylinné odvary na psí srst?
  • Kolikrát by měl pes dostávat bylinný odvar?
  • Jak dlouho trvá, než se bylinné odvary projeví?

Viz také:

Photo of author

Eddy

Napsat komentář