Obří plemena psů ukázkové druhy


Obří plemena psů fascinují lidi po celém světě svou impozantní velikostí a ušlechtilým vzhledem. Jsou to nejen skvělí společníci, ale také majestátní zástupci svého plemene. V tomto článku se podíváme na několik ukázkových druhů obřích plemen psů, kteří získali popularitu díky svému vzhledu, chování a povaze.

Pyrenejský horský pes

Pyrenejský horský pes je znám svou impozantní postavou a silnou, ale přátelskou povahou. Tito psi mají dlouhou a hustou srst, která jim pomáhá přežít v drsných horských podmínkách. Jsou oddaní a ochotní chránit svou rodinu za každou cenu.

Newfoundland

Newfoundland je plemeno známé svou láskou k vodě a schopností zachraňovat lidi v nebezpečí. Jsou to obři s velkým srdcem a přátelskou povahou. Jejich tlustá a voděodolná srst je přizpůsobena chladným vodám, ve kterých rádi plavou.

Leonberger

Leonberger je plemeno, které vyniká svou krásnou hřívou a ušlechtilým vzhledem. Jsou to přátelští a milující psi, kteří jsou velmi oddaní své rodině. Mají skvělou povahu a snadno se přizpůsobují různým životním podmínkám.

Bernský salašnický pes

Bernský salašnický pes je plemeno s půvabným vzhledem a uklidňující povahou. Jsou to skvělí společníci a ochránci své rodiny. Mají hustou srst a krásné trojúhelníkové značky na obličeji, což je činí jedinečnými mezi obřími plemeny.

Dogo Argentino

Dogo Argentino je plemeno, které pochází z Argentiny a je známé svou odvahou a silou. Jsou to skvělí lovečtí psi, ale zároveň jsou velmi oddaní své rodině. Mají krátkou, hustou srst a silnou stavbu těla.

Anglický mastif

Anglický mastif je obří pes s impozantním vzhledem a klidnou povahou. Jsou to velmi přátelští psi, kteří se snadno přizpůsobují rodinnému životu. Mají krátkou, hladkou srst a silnou stavbu těla.

Irský vlkodav

Irský vlkodav je jedním z největších plemen psů na světě a je znám svou majestátní postavou a ušlechtilým vzhledem. Jsou to skvělí strážci a ochránci své rodiny. Mají dlouhou, hustou srst a ušlechtilou chůzi.

Tibetanský mastif

Tibetanský mastif je plemeno s původem z Tibetu a je znám svou silnou stavbou těla a ochranářskými instinkty. Jsou to oddaní a loajální psi, kteří jsou ochotní bránit svého pána za každou cenu. Mají dlouhou srst a impozantní vzhled.

Velký pyrenejský pštros

Velký pyrenejský pštros je obří plemeno psů, které je známé svou schopností ochrany stáda a svého majetku. Jsou to velmi inteligentní psi s výraznou osobností. Mají dlouhou, hustou srst a majestátní postavu.

Skotský deerhound

Skotský deerhound je plemeno s původem ze Skotska a je znám svou schopností lovu jelena. Jsou to velmi rychlí a obratní psi s impozantní postavou. Mají dlouhou, drsnou srst a ušlechtilý vzhled.

Nejčastěji kladené otázky

Zde jsou odpovědi na některé z nejčastějších otázek týkajících se obřích plemen psů:

Otázka Odpověď
Jaké jsou některé zdravotní problémy spojené s obřími plemeny psů? Obří plemena psů mohou být náchylná k různým zdravotním problémům, včetně dysplazie kyčelního kloubu a srdečních onemocnění.
Jsou obří plemena psů vhodná pro bydlení v bytě? Obří plemena psů mohou žít v bytě, ale vyžadují dostatek pohybu a prostoru k pohybu. Důležité je také zajistit jim dostatečnou fyzickou aktivitu a stimulaci.
Jaký je průměrný věk obřích plemen psů? Průměrný věk obřích plemen psů se pohybuje kolem 8 až 12 let, ale to může záviset na konkrétním plemeni a jeho genetické predispozici k určitým zdravotním problémům.

Obří plemena psů ve službě

Kromě svých vlastností jako společníků jsou některá obří plemena psů využívána také ve službě člověku. Například Newfoundlandové jsou často využíváni jako vodní záchranáři díky své schopnosti plavat a tahat. Irští vlkodavové byli historicky používáni k lovu a ochraně majetku.

Viz také:

Photo of author

Eddy

Napsat komentář